Je to již pár týdnů, co jsem se tu s vámi podělila o své obrázkové přepisy modliteb Otče náš a Sláva Bohu. Tyto modlitby naše dráče znalo (nejen) z kostela a obrázkový překlad byl pro ně jakýmsi ujasněním, zpřesněním slyšeného. Po prvotním úspěchu jsem zkusila přidat a nabídnout dráčeti modlitbu novou, jemu dosud neznámou - Andělíčku, můj strážníčku.

Vlastně ne, musím se opravit: nebyla pro ně úplnou novinkou, jednou ji slyšelo - v pohádce Anděl Páně 2! Když jsem ji ve filmovém podání slyšela, překvapilo mě, že má jiný text, než si pamatuji z dětství. Zapátrala jsem trochu ve vodách internetu a zjistila, že se jedná o její další "sloku". Po tomto zjištění jsem si se zněním této dětské modlitbičky trochu pohrála - aby byla převeditelná do obrázků a co nejvíce srozumitelná i malému dráčeti. 

Nejprve to vypadalo na nezdar, v tvářičce se poprvé i podruhé objevil výraz "co to jako má být?" Potřetí však již malá ručka ukazovala na jednotlivé obrázky a drobné rtíky vyslovovaly nová slova. Od té chvíle patří Andělíček při společné modlitbě mezi Otčenáš a Sláva Bohu.

Zde naleznete obrázkový překlad: andelickumuj.pdf

A ráda bych se vás zeptala: Vytiskl jste si někdo předchozí modlitby? Použili jste je? Jak na ně reagovaly děti? Předem děkuji za zpětnou vazbu.