Ač jsem před malou chvilkou slyšela vážně míněný komentář "dny se krátí, už tu je podzim", máme tu léto. A s ním také spoustu čerstvé, chutné, voňavé zeleniny, kterou by bylo škoda nevpustit do kuchyně. 

Suroviny (porce pro 2 dospělé a 2 děti)

  • směs z pánve: 1 kuřecí prsní řízek, 1 mladá cuketka, 1/2 žluté papriky, 1/2 červené papriky, 2 lahůdkové cibulky, 2 - 3 lžíce rostlinného oleje, 1 plátek másla, sůl, bylinky
  • příloha: 12 nových brambory, 1 - 2 lžíce rostlinného oleje, sůl
  • salát: 4 - 6  listů (ledového) salátu, 2 rajčata, 1/2 žluté papriky, 1/2 červené papriky, 1 lahůdková cibulka, 2 lžičky olivového oleje extra panenského, 2 lžičky citronové šťávy, sůl, špetka cukru, bylinky

Postup

1) Všechny suroviny pevného skupenství očistěte a nakrájejte: kuřecí na tenoučké plátky, cuketu na čtvrtkroužky (a rovnou ji nasolíme), brambory na čtvrtky či osminy (dle velikosti), papriky i salát na proužky, cibulku na kroužky arajčata dle chuti.
2) Brambory osolte a smíchejte v míse s olejem. Dejte péct na plechu (vyloženém pečicím papírem) do trouby předehřáté na 200°C (horkovzduch), dozlatova jim to bude trvat asi 20 minut.
3) Do rozehřáté pánve vlijte olej, po chvilce vložte plátky masa, nechte zatáhnout a osolte. Restujte, dokud maso nezezlátne. Přidejte máslo, vsypte (osušenou) cuketu a papriku, zasypte bylinkami dle chuti (já s oblibou používám bazalku či provensálskou směs) a restujte dál do měkce křupava. Nakonec z prkýnka do pánve smeťte i kroužky cibulky, promíchejte a odstavte z plotny.
4) Ve skleněné míse smíchejte zeleninu na salát, pokapejte olejem, citronovou šťávou, osolte a dolaďte chuť pomocí (třtinového) cukru a bylinek (klidně těch stejných, co jste použili do pánve, máte-li svou oblíbenou speciální směs na salát, použijte tu).
5) Servírujte s úsměvem, vychutnávejte se svými milými.

Dobrou chuť!